Viikkokisat – Tulokset

Viikkokisojen kokonaispisteissä huomioidaan 6 parhaan kierroksen pisteet, joista pelaaja on kerännyt vähiten lisäheittoja.

Osakilpailusta kertyy lisäheittoja kaavalla OMA TULOS – LUOKAN VOITTAJAN TULOS. Oletuksena kaikilla on 25 lisäheittoa per osakilpailu ja tämä tulos säilyy mikäli pelaaja ei osallistu kyseiseen osakilpailuun. Pelaajalle lisätään max 24 lisäheittoa osakilpailuista, joihin hän on osallistunut, vaikka olisikin hävinnyt voittajalle tuloksen mukaan yli 24 heittoa.

Kaikilla pelaajilla on kauden alussa siis tilillään 150 (6*25) lisäheittoa ja kauden edetessä lisäheittojen määrä vähenee tuloksen mukaan. Osakilpailuvoitolla saa napsaistua 25 lisäheitto pois omalta tililtään.

T = tulos, S = sijoitus, L = lisäheitot.

Avoin miehetMynämäki
10.5.
Lauste
27.5.
Mynämäki
10.6.
Hauninen
1.7.
Mynämäki
15.7.
Pyhämaa
29.7.
Mynämäki
5.8.
Nousiainen
26.8.
Lieto
9.9.
Mynämäki
16.9.
Yht.
NimiSTLSTLSTLSTLSTLSTLSTLSTLSTLSTLSL
Eetu Laaksonen25389815502535922531152025248125112
Henrik Latvala462949097627459515702525753597147025224
Juuso Laaksonen360749091550154025116210561915202525325
Mikael Mäkelä259625762725621570252525115474646428
Jari Hannula86613691106605459566363575251215424115471580428
Manne Peippo25141012096388639560396089651325861556997012643
Tommi Lautanala251210019116510253592759766210563114503107113643
Tuomas Roine252519691435732510619965134621055146668847
Juho Lamerto25151022110649258647251571199681655143635960
Markus Ilmarinen56310893122525864725147018866142525911062
Ville Rinnola251710524146712762825256621025853666681168
Aleksi Lamerto25251668132586472525563111154756571270
Tuomo Kylänpää1680242526772296410127417116210257651325869111383
Markku Pesonen764117921112661125252525255514251487
Tomi Vuori25251467122566363575252525251598
Mikke Haaranen15302525252515202525252516100
Ari Jaatinen15732016104232511711725251775239681618581111751717104
Max kummala16202525252535752525252518105
Martti Hannula9671410961525660625252525252519110
Toni Patron1170171811424257520106511252512671525252520112
Markus Laaninen25121001935722525252525252521121
Topias Hinkkanen2525252525251368162585362522122
Tuomas Ekuri1170171198171668132525252525252522122
Jussi Tuominen1371182522731825251365132525252524124
Julius Lehti251810252525252525252525125
Kale Savonen252525252525252534922526127
Lenni kemppainen252832252525252525252526127
Lauri Virtanen252521721725127417251672201113424252528128
Miikka Tiistola252522731825252525251757102528128
Matias Anttila252545832525252525252528128
Olli Kankaanranta10691699413252525252525252531129
Toni Tuominen252555942525252525252531129
Eetu Arponen252525252535752525252533130
Jaakko Lehtonen252525252525257525252533130
Jyrki Lähteenmäki252525252525252585362535131
Harri Kaunisto252525252525459725252536132
Tommi Fagerlund252525252575972525252536132
Marko aaltonen2525252525252525145582538133
Mikko Elo2525252525252525155692539134
Ville-Veikko Laitinen137118252525252525252511751740135
Sami Lehmus5631025252525252525252540135
Mika A Laaksonen25251266112525252525252542136
Taneli Soila252525252525864122519121242542136
Jukka Alin25251668132525252525252544138
Jukka Karvonen25252525117013252525252544138
Juho Marjanen25252525252511661425252546139
Timo T. Heikkinen25252070152525252525252547140
jarmo tauren25252474192525252525252548144
Avoin naisetMynämäki
10.5.
Lauste
27.5.
Mynämäki
10.6.
Hauninen
1.7.
Mynämäki
15.7.
Pyhämaa
29.7.
Mynämäki
5.8.
Nousiainen
26.8.
Lieto
9.9.
Mynämäki
16.9.
Yht.
NimiSTLSTLSTLSTLSTLSTLSTLSTLSTLSTLSL
Jaana Jaatinen1900113902891170018201760189027611670181010
Anne Hannula2944251880280102525251750268125240
Tanja Karnila25252525252529892525253134
Nelli Aaltonen2525252525252525252109244149
Juniorit Pojat <18vMynämäki
10.5.
Lauste
27.5.
Mynämäki
10.6.
Hauninen
1.7.
Mynämäki
15.7.
Pyhämaa
29.7.
Mynämäki
5.8.
Nousiainen
26.8.
Lieto
9.9.
Mynämäki
16.9.
Yht.
NimiSTLSTLSTLSTLSTLSTLSTLSTLSTLSTLSL
Teemu Lampainen266419502515401630252591252525130
Eetu Salomäki252525259525162025166015002683233
elias karvonen252525253696253657269335441650345
Ossi Valkeajärvi2525252525251580253544254104
Roni Piilinen2525252526852546792525255114
Niko Hirvonen25252525252525252511256126
Ville Brotell25252525252525255566257131
Kristian Karnila252525252525576182525258143
Lauri Vuorenpää252525254811825252525258143
Juniorit Tytöt <18vMynämäki
10.5.
Lauste
27.5.
Mynämäki
10.6.
Hauninen
1.7.
Mynämäki
15.7.
Pyhämaa
29.7.
Mynämäki
5.8.
Nousiainen
26.8.
Lieto
9.9.
Mynämäki
16.9.
Yht.
NimiSTLSTLSTLSTLSTLSTLSTLSTLSTLSTLSL
Laura Lamerto2525252525252518301790251100
Seniorit miehet >65vMynämäki
10.5.
Lauste
27.5.
Mynämäki
10.6.
Hauninen
1.7.
Mynämäki
15.7.
Pyhämaa
29.7.
Mynämäki
5.8.
Nousiainen
26.8.
Lieto
9.9.
Mynämäki
16.9.
Yht.
NimiSTLSTLSTLSTLSTLSTLSTLSTLSTLSTLSL
Ilmo Saarnilehto1460252455252524872473252525165
Reijo Heinonen25251400252514101440252525275